Skip to main content

Ocet malinowy szybki

By 20 grudnia, 20114 stycznia, 2018Dodatki, oliwy, octy i domowe sosy

Dziś będzie krótko i szybko, bo czas mnie goni. Ocet malinowy. Można go kupić, a można go też zrobić. I to nawet zimą, z mrożonych malin. Przyda się do sałatek, deserów i… wigilijnego barszczu. No, przecież mówię, że już mało czasu. Dlatego będzie to przepis na ocet malinowy szybki. Bez fermantacji. Wykorzystujący gotowy biały ocet winny i mrożone maliny. Wrzucamy jedno i drugie do butelki, odstawiamy na 2-3 dni i mamy gotowy ocet malinowy. Szybko, łatwo i przyjemnie. I smacznie.

Spotkały mnie niedawno dwie miłe niespodzianki. Po pierwsze, w sklepie „za rogiem” znalazłam mrożone maliny (nie taka znowu oczywista rzecz w Korei). Po drugie – owe maliny zostały zamrożone koncertowo – nie ma mowy o zlepionej, czy co gorsza, zmiażdżonej pulpie. Każda malina hula osobno i wszystkie zachowują kształt i jędrność po rozmrożeniu. Lubię nowoczesne technologie!

Ocet malinowy szybki - z malin i białego octu winnego

Ocet malinowy szybki

100 ml

  • 100 ml białego octu winnego
  • 10 malin (mogą być mrożone)

W czystym szklanym naczyniu (słoik lub butelka) zalej maliny octem winnym. Zamknij.

Ocet powinien postać w temperaturze pokojowej przynajmniej przez noc, jeszcze lepiej przez 2-3 dni. Gdy nabierze głębokiego czerwonego koloru i malinowego aromatu, można go przecedzić.

Zobacz też, jak zrobić domowy ocet malinowy tradycyjną metodą fermenacji.

Save

11 komentarzy

Leave a Reply

© 2018 Magazyn Kuchenny