Skip to main content

Żeberka BBQ – najprostsze

Fantastyczne, miękkie żeberka wieprzowe pieczone w piekarniku. Pyszny słodki sos, zrobiony z dwóch gotowców. W sumie pięć składników, wliczając w to sól i pieprz. Słowem, bajecznie prosty przepis i potrawa, z której wykonaniem poradzi sobie każdy. Uwaga: jedząc te żeberka BBQ nie można się powstrzymać od oblizywania palców. Dosłownie.

Jeśli ktoś mi zarzuci, że nie są tradycyjne amerykańskie żeberka barbecue, będzie miał rację. To przepis azjatycko-amerykański, ale przecież Ameryka to kraj imigrantów, a ich kuchnia jest częścią kuchni amerykańskiej.

Poprzedni przepis w amerykańkim cyklu – zupa z Kansas.
Kolejny przpis – sałatka Coleslaw.

zeberka-bbq-najprosze

Najprostsze żeberka BBQ
Hoisin and ketchup BBQ Ribs

4-6 porcji

  • 1 szklanka (250 ml) keczupu
  • 1 szklanka sosu Hoisin
  • płat wieprzowych żeberek, 1-1½ kg
  • sól i pieprz świeżo mielony, do smaku

Piekarnik rozgrzej do 200ºC. Przygotuj żaroodporne naczynie, które pomieści żeberka. Wymieszaj oba sosy, keczup i Hoisin.

Żeberka oprósz solą i pieprzem, następnie obtocz w przygotowanym wcześniej sosie. Jeśli masz odpowiednio duże naczynie, możesz upiec płat żeberek w całości. Jeśli nie, pokrój je na mniejsze części lub pojedyncze kawałki z jedną kostką. Przełóż do żaroodpornego naczynia (nie zabrudź boków sosem – łatwo się przypala), nakryj folią aluminiową i wstaw do nagrzanego piekarnika.

Piecz pod przykryciem, dopóki mięso nie zacznie mięknąć, około pół godziny. Następnie zdejmij folię i dopiecz żeberka bez przykrycia, żeby sos zgęstniał i skarmelizował się, przez kolejne pół godziny lub dłużej, jeśli trzeba.

2 komentarze

Leave a Reply

© 2018 Magazyn Kuchenny