Skip to main content

Fasolka szparagowa z boczkiem wędzonym

By 20 października, 201731 stycznia, 2018dodatki do obiadu, warzywa na ciepło

Smażona fasolka szparagowa z boczkiem wędzonym, czyli przesmaczna i bardzo prosta przekąska lub dodatek do obiadu. Zieloną fasolkę szparagową najpierw krótko gotujemy w osolonej wodzie, następnie wiążemy w pęczki przy pomocy plasterka wędzonego boczku. Boczek powinien być surowy (nie parzony) i bardzo cienko pokrojony, wówczas na każdy pęczek 8-10 fasolek wystarczy nam jeden plasterek i nie trzeba będzie niczego spinać wykałaczkami. Pęczki fasolek obsmażamy na niewielkiej ilości tłuszczu (trochę wytopi nam sie go dodatkowo z boczku), aż lekko się zrumienią. I gotowe. Zjadamy od razu, prosto z patelni lub podajemy jako dodatek do dania głównego.

Wypróbuj też przepis na fasolkę szparagową z piekarnika

Zielona fasolka szparagowa z boczkiem wędzonym

Fasolka szparagowa z boczkiem wędzonym

3 porcje na przystawkę

  • 400 g fasolki szparagowej
  • sól zwykła + sól w płatkach (opcjonalnie)
  • 6 plasterków wędzonego boczku (surowego), cienko pokrojonych
  • olej do smażenia

Fasolkę umyj, odetnij końcówki. Wrzuć na wrzącą osoloną wodę i gotuj 3-4 minuty, aż zmięknie, ale pozostanie chrupiąca. Przełóż do wody z lodem, na 1-2 minuty, następnie osącz na sitku. Podziel fasolkę na sześć pęczków po 8-10 fasolek i owiń każdy plasterkiem boczku, niezbyt ciasno. Odłóż na bok.

Rozgrzej cienką warstwę oleju na patelni. Smaż pęczki fasolek, ostrożnie obracając je, aż boczek ładnie się zrumieni ze wszystkich stron. Przełóż na ogrzany talerz lub podawaj na patelni, na której sie smażyły. Możesz delikatnie posypać solą w płatkach.

Save

6 komentarzy

Leave a Reply

© 2018 Magazyn Kuchenny