Skip to main content

Truskawki z mlekiem kokosowym i sago

By 16 maja, 201229 stycznia, 2017desery z owocami, kuchnia azjatycka, Na słodko

Skoro już szaleję z truskawkami, pokusiłam się różnież o zrobienie truskawkowej wersji mojego ulubionego deseru, czyli zupy z mango, sago i pomelo. Słodkiej zupy, jedzonej jako deser lub przekąska. Uwierzcie mi, to najlepsza z chińskich zupek 🙂 A truskawkowa wariacja, czyli truskawki z mlekiem kokosowym z sago, nie zostają za nią daleko w tyle. Ta wersja będzie, jeśli się nie mylę, łatwiejsza do zrobienia w warunkach europejskich – zamiast dwóch egzotycznych owoców mamy jeden, swojski.

Zupę z truskawek w mleku kokosowym należy podawać dobrze schłodzoną!

Truskawki z mlekiem kokosowym z sago

Truskawki z mlekiem kokosowym i sago

2-3 porcje

  • 30 g (1/4 szklanki) sago o większych ziarnach
  • 200 g truskawek
  • 1/3 szklanki mleka kokosowego
  • 2/3 szklanki mleka skondensowanego, słodzonego
  • kostki  lodu

Ugotuj sago zgodnie z instrukcją na opakowaniu. Duże ziarna wymagają zazwyczaj namoczenia przed gotowaniem (małych moczyć nie trzeba), gotowania w sporej ilości wody, dopóki nie zrobią się całkowicie przezroczyste i przepłukania pod zimną wodą po ugotowaniu. Uwaga: niedogotowane sago jest mączyste i może zepsuć smak deseru. Trzymaj je w zimnej wodzie i przecedź, gdy będzie potrzebne.

Truskawki umyj, usuń z nich szypułki. Połowę owoców zmiksuj na purée i wstaw je do lodówki.

W niedużym garnku wymieszaj i zagotuj oba mleka. Zdejmij garnek z ognia, ostudź (możesz go wstawić do miski z zimną wodą, jeśli ci się spieszy) i wymieszaj ze zmiksowanymi truskawkami. Dodaj parę kostek lodu i mieszaj, dopóki się nie rozpuszczą. Dodaj ugotowane sago i wstaw do lodówki, żeby całość dobrze się schłodziłą.

Przed podaniem wymieszaj ze świeżymi truskawkami, pokrojonymi na ćwiartki.

Save

11 komentarzy

Leave a Reply

© 2018 Magazyn Kuchenny