Skip to main content

Mango smoothie

By 20 czerwca, 201231 stycznia, 2018Na słodko, Napoje, podwieczorki, słodkie, Śniadania

Tę metodę robienia mango smoothie, a także innych mrożonych koktajli, wykoncypowałam sobie kiedyś, gdy nie miałam  blendera o wystarczająco dużej mocy, by mógł sobie poradzić z kruszeniem lodu. Jogurt i świeże owoce wstawiałam do zamrażarki i czekałam, aż zmrożą się wystarczająco, żeby po zmiksowaniu dały gęsty i lodowato zimny napój, ale wyjmowałam je zanim stwarniały na kamień. Sposób gorąco polecam, bo przy jego użyciu uzyskuje się kremowo gładki, gęsty napój, o intensywnym smaku. Do tego na tyle pożywny, że w upalny dzień może zastąpić drugie śniadanie. A może nawet pierwsze.

Bardzo dojrzałe mango jest na tyle słodkie, że nie wymaga dodatku cukru. To mniej słodkie polecam dosmaczyć łagodnym miodem – te dwa składniki dobrze się razem komponują.

MK mango smoothie

Mango smoothie

2 porcje (spore)

  • 2 szt. mango (ok. 400 g samego miąższu)
  • 1 szklanka jogurtu naturalnego
  • 2-3 łyżki płynnego miodu

Mango przekrój na wzdłuż na pół, usuń pestkę i skórkę a miąższ pokrój w kostkę i przełóż do zamykanego pojemnika. Mango i jogurt wstaw do zamrażarki razem, przynajmniej na kilka godzin, aż zaczną twardnieć.

Zmrożone mango wrzuć do blendera razem z jogurtem i zmiksuj na gładko. Gdy składniki dobrze się połączą, dodaj miód do smaku i zamieszaj.

Podawaj natychmiast w schłodzonych wysokich szklankach.

11 komentarzy

Leave a Reply

© 2018 Magazyn Kuchenny