Skip to main content

Domowa przyprawa do mięs z grilla (i nie tylko)

By 28 czerwca, 2018grill, Okazje

Ta domowa przyprawa do mięs z grilla lub steków jest bardzo prosta do zrobienia i bardzo uniwersalna. Można nią posypać mięso z kurczaka, kotlety wieprzowe, czy steki wołowe, ale także ryby albo grillowane warzywa. Użyta z umiarem ładnie podkreśli smak grillowanych mięs i warzyw. Ponieważ bazuje na soli, używamy jej do mięs które przed grillowaniem lub smażeniem zostały lekko lub wcale nie posolone, albo – jeśli były wcześniej marynowane, to w marynacie z niewielką ilością soli. Jej bazą jest, jak wspomniałam, sól, ale o smaku stanowi mieszanka kilku rodzajów pieprzu – czarnego, białego i kajeńskiego. Jeśli akurat macie w domu koreańskie chili (gochugaru), dodajcie go trochę do tej mieszanki. Jeśli nie – będzie dobra i bez niego – wypróbowane! Dodatek niewielkiej ilości cukru również pozytywnie wpłynie na doznania smakowe, ale jeśli wolicie, możecie go pominąć.

Przyprawy tej używamy do posypywania mięs, ryb lub warzyw w trakcie grillowania, albo podajemy jako dodatek do gotowych potraw.

Zobacz wszystkie nasze przepisy na grilla

Domowa przyprawa do mięs z grilla

Domowa przyprawa do mięs z grilla
  • ¼ szklanki soli kamiennej, niejodowanej
  • 1 łyżka grubo zmielonego czarnego pieprzu
  • 1 łyżeczka mielonego białego pieprzu
  • ½ łyżeczki pieprzu kajeńskiego
  • ½ łyżeczki cukru (opcjonalnie)
  • ¼ łyżeczki gochugaru (opcjonalnie)

Wymieszaj wszystkie składniki. Przechowuj w szczelnie zamkniętym pojemniku.

Pomocnik

Gochugaru to koreańskie chili w płatkach, o oryginalnym, orzechowym posmaku. Możesz je pominąć lub zamiast niego dać inne chili w płatkach lub więcej pieprzu kajeńskiego.

Leave a Reply

© 2018 Magazyn Kuchenny