Skip to main content

Jajka faszerowane z chrzanem

Vintage wraca. I to nie tylko w tekstyliach (moje co bardziej zorientowane modowo koleżanki pewnie powiedziałyby, że już dawno wrócił), ale i w kuchni. Jeśli ostatnia dekada przeleciała nam pod znakiem kuchni molekularnej i jej pokrewnych, to do przewidzenia było, że po niej nastąpi powrót do klasyki. W mniej lub bardziej wyrafinowanej postaci. I to się właśnie dzieje.
W kulinarnych magazynach widzę coraz więcej przepisów opartych o klasyczną kuchnię francuską, ale tuż obok niej pojawiają się dania, które nazwałabym domowo-nostalgicznymi. Na przykład galaretki. Albo właśnie jajka faszerowane. Ani jedne, ani drugie właściwie nigdy na dobre nie znikły z naszych stołów (i słusznie!), ale egzystowały sobie spokojnie, gdzieś na boku, poza kuchennymi trendami.
Jeśli więc w tym roku macie zamiar przygotować na wielkanocne śniadanie faszerowane jajka, możecie to z robić z poczuciem bycia bardzo na czasie. I z czystym sumieniem udekorować każde z nich natką pieruszki, a co.

Jajka faszerowane z chrzanem

12 sztuk (na 4-6 osób)

  • 6 jajek, ugotowanych na twardo
  • 1/4 szklanki majonezu
  • 1 łyżeczka chrzanu (lub do smaku, zależy od ostrości chrzanu)
  • 1 łyżeczka żółtej amerykańskiej musztardy (lub innej ulubionej)
  • sól i biały pieprz, do smaku
  • do dekoracji: słodka czerwona papryka w proszku i natka pietruszki

Ugotowane i ostudzone w zimnej wodzie jajka obierz ze skorupek. Każde jajko przekrój w poprzek na pół, wcześniej ścinając lekko oba czubki (żeby później mogły stabilnie stać na półmisku). Delikatnie powyjmuj żółtka i przetrzyj je przez sitko. Białka umyj i osusz.

Przetarte żółtka wymieszaj z majonezem, chrzanem i musztardą. Dopraw solą i białym pieprzem do smaku. Połówki białek napełnij masą, najlepiej przy pomocy rękawa cukierniczego z ząbkowana końcówką. Po napełnieniu posyp lekko papryką i udekoruj natką pietruszki.

Click here for RECIPE in ENGLISH

22 komentarze

Leave a Reply

© 2018 Magazyn Kuchenny