Skip to main content

Trzy proste sposoby na dukkę

By 24 czerwca, 201418 lutego, 2018Do pieczywa, kuchnia bliskowschodnia, Kuchnie świata

Jeśli jesteście posiadaczami dukki, czy to kupionej w sklepie, czy zrobionej w domu, możecie się uważać za szczęściarzy. W zasiegu ręki macie bowiem przyprawę, która w prosty sposób może odmienić oblicze wielu potraw, nawet tych najbanalniejszych. W dodatku może być wyjątkowo niewymagająca, jeśli chodzi o sposób podania – zobaczcie choćby te trzy sposoby na dukkę: szybkie i bardzo proste pomysły na przekąski z jej dodatkiem. Naprawdę dobrze jest mieć pod ręką tę przyprawę.

 

Trzy sposoby na dukkę

 

Dukkah do pieczywa

Na jeden spodek wylej dobrą oliwę, na drugi wysyp dukkę. Kawałki pieczywa maczaj najpierw w oliwie, potem w przyprawach i zajadaj.

dukkah-oliwa-chleb

 

Dukkah z kuskusem

Szklankę kuskusu zalej szklanką wrzątku i odstaw na 10 minut (lub przygotuj kukskus według przepisu na opakowaniu). Wymieszaj z ¼ szklanki dukki i podawaj, jako dodatek do obiadu lub bazę do sałatki – zobacz przepis.

kuskus-i-dukkah

 

Dukkah z jogurtem

Wymieszaj pół szklanki gęstego, naturalnego jogurtu z 2 łyżeczkami dukki, łyżeczką soku z cytryny i połową łyżeczki oliwy. Polej odrobiną oliwy i posyp dodatkowo dukką. Używaj jako dipu lub sosu, na przykład do warzywnych placków.

dukka-jogurt-oliwa

To oczywiście nie wszystko, co da się zrobić z dukką. Bądźcie czujni, bo na pewno jeszcze pojawi się w magazynowych przepisach 🙂

2 komentarze

Leave a Reply

© 2018 Magazyn Kuchenny