Skip to main content

Truskawkowy smoothie z tofu

By 9 maja, 201318 lutego, 2018Napoje, słodkie, Śniadania

Po wszystkich truskawkowych słodkościach z ostatnich dni, czas na chwilę przerwy. Ale nie od truskawek, o nie! Obiecałam, że będą przez cały tydzień i słowa zamierzam dotrzymać. Czas na coś zdrowszego, robię więc przerwę od białego cukru. Dziś na pierwszy ogień idą, zaraz za truskawkami, tofu, mleko sojowe i odrobina miodu, czyli truskawkowy smoothie z tofu.

Bardzo lubię tofu, ale jadałam je do tej pory wyłącznie w wytrawnej formie. Truskawkowy koktajl z mlekiem sojowym i tofu nie wzbudził więc we mnie szczególnego entuzjazmu. Ale wzbudził ciekawość. Czy to może być dobre? Czy to może być w ogóle jadalne?!

Było. Nie, nie będę wam wciskać, że jest taki sam, jak smoothie na jogurcie z cukrem, bo nie jest. Nie jest to słodki deserowy koktajl, raczej taki, który zastąpi śniadanie i nasyci – mnie ustawił na ładnych parę godzin. Jak smakuje? Bardzo przypominał mi surówkę piękności Ireny Gumowskiej, którą jadałam (w celu poprawienia urody, oczywiście) będąc nastolatką. Sałatka ta składała się z namoczonych płatków owsianych, mleka, miodu i sezonowych owoców – u mnie najczęściej czerwone, czyli truskawki, porzeczki, wiśnie. A ja ją sobie dodatkowo miksowałam. Wypisz, wymaluj, truskawkowy smoothie Donny Hay!

truskawkowy-smoothie-donna-hay

Truskawkowy smoothie z tofu

1 solidna porcja

  • 2/3 szklanki mleka sojowego
  • 50 g miękkiego tofu (jedwabiste/silken tofu)
  • 6 truskawek ( u mnie duże i lekko zmrożone)
  • 1 łyżka miodu (lub do smaku)

Wszystkie składniki zmiksuj. Jeśli chcesz, dodaj więcej miodu.

Jeśli używasz świeżych truskawek, dodaj kilka kostek lodu.

Smoothie z tofu i truskawkami zrobiłam według przepisu z Fresh and Light/Donna Hay

 

***

Przepis dodaję do akcji
Donna Hay – przepisy prosto z Australii

Donna Hay - przepisy prosto z Australii

14 komentarzy

Leave a Reply

© 2018 Magazyn Kuchenny