Skip to main content

Szybkie paszteciki z grzybami i coś w bonusie

By 21 grudnia, 201331 stycznia, 2018Boże Narodzenie, Okazje

Poniosło mnie trochę w tym roku z ilością farszu grzybowego i po ulepieniu ponad setki uszek zostało mi go, no, całkiem sporo. Zrobiłam więc szybkie paszteciki z ciasta francuskiego, które można podać do barszczu zamiast uszek. Są smaczne, miękkie i co by nie mówić, robi się je zdecydowanie szybciej.

paszteciki-z-grzybami

Szybkie paszteciki z grzybami

na 6 pasztecików

Ciasto francuskie rozłóż na lekko podsypanym mąką blacie. Wykrój z niego szklanką 18  krążków. 12 krążków zostaw w całości, w 6 wykrój otwór kieliszkiem, tak by powtała oponka. Brzegi jednego z całych krążków posmaruj jajkiem, przykryj krążkiem-oponką, a w otwór nałóż 2-3 łyżeczki farszu grzybowego. Oponkę posmaruj jajkiem i nakryj całym krążkiem ciasta. Powtórz z resztą krążków. Wierzch wszystkich pasztecików również posmaruj rozmąconym jajkiem.

Piecz w piekarniku rozgrzanym do 200ºC, do zrumienienia, 15-20 minut.

paszteciki-z-grzybami2

Co zrobić z resztkami ciasta francuskiego?

Chyba nie sądziliście, że je wyrzucę? 😉

Resztki ciasta francuskiego posmaruj resztą roztrzepanego jajka i posyp drobno startym parmezanem, serem gruyère lub innym twardym serem. Upiecz je zaraz po pasztecikach, wykorzystując już rozgrzany piekarnik. Przechowuj w szczelnym pojemniku, będą świeże przez 2-3 dni. Będziesz mieć świetną przekąskę do piwa lub wina. Albo nieortodoksyjne serowe paszteciki, bo z barszczem też świetnie smakują.

6 komentarzy

Leave a Reply

© 2018 Magazyn Kuchenny