Skip to main content

Sernikowy smoothie z malinami

By 12 sierpnia, 201531 stycznia, 2018Na słodko, Napoje, podwieczorki, słodkie, Śniadania

Na pewno robicie sobie teraz dużo koktajli z owocami, tak jak ja. Raz, że to owocowy sezon i grzechem byłoby z tego nie korzystać, dwa – w ogóle nie chce się mi się gotować. Na szczęście mały głód daje się zaspokoić czymś płynnym, choć pożywnym. Jak ten sernikowy smoothie.

Dlaczego serenikowy? Bo z serem 🙂 To znaczy z serkiem homogenizowanym, waniliowym, z którego przecież chętnie robimy serniki na zimno. Najlepszy jest dobrze zmrożony – posuwam się nawet do tego, że wszystkie składniki wkładam do zamrażalnika i miksuję dopiero, jak zaczną zmieniać stan skupienia. Taki koktajl jest gęsty, jak lody, które dopiero zaczynają się rozpuszczać. Bardzo przyjemnie wtedy chłodzi.

smoothie-sernikowy-malina

Sernikowy smoothie z malinami

2 porcje

  • 1 serek homogenizowany, waniliowy
  • 2 szklanki malin
  • 1 banan
  • ½ szklanki soku jabłkowego
  • 1 szklanka pokruszonego lodu
  • opcjonalnie: 1-2 łyżeczki brązowego cukru lub innego słodziwa

Sposób pierwszy: zmiksuj wszystkie składniki i przelej do szklanek.

Sposób drugi: składniki umieść w pojemniku, w którym koktajl będzie miksowany, wstaw na 30-40 minut do zamrażalnika i dopiero potem zmiksuj.

Sposób trzeci: do woreczków lub niewielkich pojemników włóż składniki na jedną porcję, zamknij szczelnie i zamroź. Wyjmij z zamrażalnika na około 30 minut przez zrobieniem koktajlu, a gdy składniki zaczną się lekko rozmrażać, zmiksuj je.

Wymień maliny na inne owoce sezonowe lub mrożone np. jagody, jeżyny, truskawki itp.

Sposób trzeci jest przydatny jeśli chcemy zagospodarować nadmiar owoców (w tym dojrzalych bananów) i zrobić sobie kilka porcji koktajlu na zapas – do wykorzystania np. w trakcie kolejnego upalnego weekendu.

Jeśli owoce są bardzo dojrzałe i słodkie, koktajlu nie trzeba już dosładzać.

5 komentarzy

Leave a Reply

© 2018 Magazyn Kuchenny