Skip to main content

Przepisy na Wielkanoc

By 23 marca, 20154 kwietnia, 2024Pomocnik kuchenny, zbiory przepisów

Oto nasze przepisy na Wielkanoc – prawie 100 receptur wybranych z naszych zbiorów. Znajdziecie tu pasztety, pieczone mięsa, przepyszny żurek kremowy oraz żurek bezmięsny (również przepyszny), serniki i babki. Na dokładkę mamy kilka porad m. in. jak szybko zrobić majonez, sos holenderski, ugotować jajka w koszulkach, albo jajka przepiórcze. Bo jajka na wielkanocnym stole nie może zabraknąć – to przecież jego główny bohater! W tym wpisie zebrane zostały więc także nasze najpopularniejsze przepisy z wykorzystaniem jajek. W niektórych jajka grają pierwsze skrzypce, w innych wieńczą dzieło. Znajdziecie tu oczywiście obowiązkowe na Wielkanoc jajka faszerowane, sałatki z jajkami, a także omlety, frittaty i jajeczne krokiety. Bez jajek nie obędą się też nasze ciasta i desery. Kto się z nami napije ajerkoniaku?

Przepisy na Wielkanoc. Przepisy na jajka faszerowane, pasztety, żurek, babki i serniki.

 

 

Save

przepisy na wielkanoc

dania wielkanocne

zupy, pasztety i pieczone mięsa

dodatki

sosy i dodatki do dań świątecznych

jajka faszerowane

w skorupkach i bez, na zimno i na ciepło

dania śniadaniowe

dania z jajek, sałatki jajeczne i pasty twarogowe

na słodko

ciasta i desery na wielkanoc

wielkanocny pomocnik

te wpisy również mogą się okazać bardzo pomocne podczas świątecznych przygotowań:

4 komentarze

 • Anna pisze:

  Czy znasz omlet Arnold Bennett (W. na pewno zna)? W ten w-end byłam w Londynie i przechodziłam obok kamienicy w Chelsea, w której Bennett meszkał, co mi przypomniało, że to klasyczna potrawa, ale usłyszałam o niej dopiero tutaj, nigdy w Pl, i jestem ciekawa, na ile jest znana.

  • Avatar photo Bee pisze:

   Aniu, nie, nie znamy. Wrzuciłam w wyszukiwarkę – wygląda na bardzo brytyjskie danie 🙂

   • Anna pisze:

    Wynaleziony w hotelu Savoy, jako wieczorne danie dla Bennetta, który pisał tam recenzje teatralne:-) Dlatego myślałam, że W. zna, bo ponoć podawany nie tylko w Savoyu, ale i innych hotelach.

    • Avatar photo Bee pisze:

     Wychodzi na to, że już nie podają. Przynajmniej nie tutaj. Pewnie byłby problem z wyrobieniem się czasowo przy kilkuset śniadaniach 😉

Leave a Reply

© 2018 Magazyn Kuchenny