Skip to main content

Sylwester i karnawał – przepisy na imprezy

By 29 grudnia, 20154 kwietnia, 2024Pomocnik kuchenny, zbiory przepisów

Sylwester, a po nim karnawał to świetna okazja do zabawy oraz ugotowania czegoś pysznego. Jeśli planujecie zorganizować imprezę w domu, przydadzą się wam przepisy na imprezy, czyli zimne i gorące przekąski, sycące dania oraz drinki. Może zostaniecie zaproszeni na składkową domówkę i zechcecie przynieść coś dobrego do znajomych? W takim czy innym wypadku, znajdziecie u nas mnóstow przepisów do wykorzystania na imprezy domowe.

Do działu na dużego głoda wybraliśmy potrawy, które ugotujecie sobie na spokojnie, dzień lub dwa wcześniej i podgrzejecie lub odpieczecie, gdy goście zgłodnieją. Żadna z nich nie straci przez to na smaku, a niektóre po odgrzaniu nawet na nim zyskają. Jest wśród nich oczywiście nieśmiertelny bigos, kilka rodzajów curry, w tym warzywne dla wegetarian i wegan. Lasagne bolognese znacie i lubicie, ale szpinakowa lasagna zachwyci i wegetarian, i wszystkożerców. Wielki gar wołowego krupniku lub ukraińska solanka rozgrzeją zimą największych zmarźlaków. Może pójdziecie we francuską klasykę i zaserwujecie wołowinę po burgundzku? Jeśli lubicie azjatyckie klimaty, ugotujcie pho ze szpondrem wołowym, podajcie duży gar gorącej zupy, a obok niego oddzielnie wszystkie dodatki, by goście mogli nakładać je na talerz wedle uznania.

Gorące danie uzupełnijcie drobnymi przekąskami, na zimno i na ciepło. Albo zróbcie tylko prosty zimny bufet – niezastąpione na nim będą przeróżne dipy i pasty z dodatkiem kilku rodzajów pieczywa, wędlin i warzyw. Koniecznie wypróbujcie nasz wegański pasztet z soczewicy! Do tego coś słodkiego – desery w pojedynczych porcjach lub ciasta, pokrojone na małe kawałki. Może w tym roku zrobicie stary dobry blok czekoladowy albo ciasto zebrę? I nikt nie powinien być głodny, nawet jeśli szalona zabawa przeciągnie się do białego rana. Oczywiście mamy też przepisy na drinki, z alkoholem i bez.

 

Życzymy upojnej zabawy!

Beata i Witek

sylwester-i-karnawal-przepisy

Save

Save

Save

Save

Save

Sylwester i karnawał

przepisy na imprezy

na większy głód

sycące dania na gorąco, mięsne i wegetariańskie

drobne przekąski

coś małego do przegryzienia w międzyczasie

zimny bufet

dipy, hummusy, sałatki, jajka i śledzie

gorący bufet

przekąski i lekkie dania na ciepło

na słodko

ciasta i desery

do picia

napoje i drinki, alkoholowe i bez alkoholu

6 komentarzy

Leave a Reply

© 2018 Magazyn Kuchenny