Skip to main content

Prażona ciecierzyca z papryką – do podjadania

Puszkę ciecierzycy otworzyłam właściwie z zamiarem zrobienia z niej zupy albo curry i zostwiłam do osączenia. Zanim sobie o niej przypomniałam, osuszyła się tak, że idealnie nadawała się do smażenia. Powędrowała więc na patelnię, a potem posoliłam ją i obtoczyłam ją w kilku rodzajach papryki – słodkiej, wędzonej i ostrej, bo ochotę miałam na coś o wyrazistym smaku. Kilka minut smażenia i mieszania, i gotowe. Jaka ta prażona ciecierzyca dobra! Mało brakowało, a zjadłabym całą puszkę sama.

Prażona ciecierzyca najlepiej smakuje na ciepło, zaraz po zdjęciu z patelni. Ale gdyby wam jej trochę zostało, nie przejmujcie się. W następnym poście pokazuję pyszny sposób na zagospodarowanie jej resztek.

MK--prazona--ciecierzyca-papryka

Prażona ciecierzyca z papryką

2-3 porcje na przekąskę

  • 1 puszka ciecierzycy (lub 1½ szklanki ugotowanej)
  • 3 łyżki oliwy lub oleju
  • 1 łyżeczka słodkiej papryki
  • ¼ łyżeczki wędzonej papryki
  • ¼ łyżeczki chili w płatkach (lub do smaku)
  • ¼-½ łyżeczki soli morskiej

Ciecierzycę osącz na sitku i bardzo dobrze osusz. Oliwę lub olej rozgrzej na patelni, na śrenim ogniu. Dodaj ciecierzycę i smaż, mieszając, aż się zezłoci, 5-10 minut. Dodaj przyprawy razem z solą, wymieszaj i smaż jeszcze przez pół minuty.

Przełóż do miseczki i podawaj od razu.

Ziarna ciecierzycy powinny być dobrze osuszone przed smażeniem, dlatego po osączeniu na sitku możesz je jeszcze dosuszyć ręcznikiem papierowym.

Ciecierzycę najwygodniej smaży się na głębokiej patelni z wysokimi ściankami, w typie woka.

Prażoną ciecierzycę możesz też zrobić w piekarniku.

 

7 komentarzy

Leave a Reply

© 2018 Magazyn Kuchenny