Skip to main content

Paszteciki z ciasta francuskiego z kapustą i pieczarkami

By 23 grudnia, 2017Boże Narodzenie, Okazje

Paszteciki z ciasta francuskiego z kapustą i pieczarkami to prosty i szybki dodatek do tradycyjnego wigilijnego barszczu – pod warunkiem, że macie już przygotowaną kapustę z grzybami. Ale pewnie macie, a ciasto francuskie można kupić w większości supermarketów. Proponuję wziąć okrągły arkusz ciasta francuskiego (na tartę) i zrobić z niego nieduże paszteciki w kształcie rogalików. Podaję proporcje na jeden arkusz ciasta, ale radzę od razu zrobić ich więcej, dwa, albo i trzy razy więcej, bo my połowę zjedliśmy zaraz po wyjęciu z piekarnika. Paszteciki z kapustą i pieczarkami będą smakować (i wyglądać) jeszcze lepiej, gdy posypie się je czarnuszką, albo sezamem, jasnym lub ciemnym.

Zobacz też przepis na szybkie paszteciki z grzybami

Paszteciki z ciasta francuskiego z kapustą i pieczarkami

Paszteciki z ciasta francuskiego
z kapusta i grzybami

na  12 mini pasztecików

  • ciasto francuskie na tartę, okrągłe, 230 g
  • 1 szklanka kapusty z pieczarkami
  • 1 jajko, rozmącone
  • opcjonalnie: czarnuszka,do posypania

Ciasto francuskie wyjmij z lodówki 10-15 minut przed robieniem pasztecików, by nieco zmiękło.

Nastaw piekarnik na 200ºC.

Kapustę z pieczarkami przesiekaj bardzo drobno. Rozwiń ciasto francuskie i pokrój je, nożem lub radełkiem, na 12 trójkątów – patrz zdjęcie poniżej. Posmaruj je rozmąconym jajkiem i na każdy trójkąt nałóż po łyżce nadzienia z kapusty z pieczarkami. Zawijaj trójkąty, niezbyt ciasno, zaczynając od szerszego końca. Zlep końcówki pasztecików, nadając im przy okazji kształt rogalików. Ułóż paszteciki na blasze wyłożonej papierem do pieczenia, posmaruj je z wierzchu rozmąconym jajkiem i posyp czarnuszką, jeśli chcesz.

Piecz w temperaturze 200ºC, do zrumienienia, przez 25-30 minut.

Zamiast kiszonej kapusty z pieczarkami do nadzienia pasztecików z ciasta francuskiego możesz użyć kapusty z grzybami suszonymi lub przygotować nadzienie z suszonych grzybów, takie samo jak do uszek.

Leave a Reply

© 2018 Magazyn Kuchenny