Skip to main content

Masala chai latte

By 6 stycznia, 20147 kwietnia, 2024kuchnia azjatycka, Kuchnie świata, Napoje, Okazje, Walentynki

Co powiecie na szklaneczkę słodkiej, korzennej herbaty z mleczną pianką? Czyli masala chai latte? Mam nadzieję, że powiecie: tak, poproszę.

O tym, że zrobienie mieszanki do masala chai jest bardzo proste pisałam w porzednim poście, ale i w parzeniu jej nie ma nic skomplikowanego. Sposobów na to jest kilka, na przykład w samej wodzie lub w wodzie z mlekiem, z dodatkiem cukru lub bez. Ja lubię słodką, a nawet bardzo słodką i dość mocną. I najchętniej z pianką.

chai-latte

Masala chai latte

2 porcje

  • 1 szklanka wody
  • 1 łyżka masala chai
  • 2-3 łyżki ciemnego brązowego cukru (lub do smaku)
  • opcjonalnie: plasterek świeżego imbiru
  • 1 szklanka mleka
  • dodatkowo: spieniacz do mleka

Wodę wlej do niewielkiego garnka, dosyp mieszankę masala chai, jeśli chcesz dodaj też świeży imbir i bardzo powoli doprowadź do wrzenia. Po zagotowaniu zdejmij z ognia i odstaw na kilka minut, o ile lubisz mocną herbatę. W miedzyczasie podgrzej i spień mleko.

Zaparzoną herbatę przelej do szklanek, przecedzając ją przez gęste sitko. Uzupełnij gorącym mlekiem. Na wierzch wyłóż mleczną piankę.

Uwagi:

Chai masala może być parzona w samej wodzie i potem mieszana z mlekiem, albo od razu w wodzie z dodatkiem mleka.

Jeśli wolisz słabszy napar, przecedź herbatę od razu po zagotowaniu.

***

Jeśli nie przepadasz za herbatami z mlekiem (co dobrze rozumiem), a chcesz się rozgrzać aromatyczna korzenną herbatą, wypróbuj nasz przepis na zimową herbatę z syropem korzennym (klik).

 

Save

6 komentarzy

Leave a Reply

© 2018 Magazyn Kuchenny