Skip to main content

Lody jogurtowo morelowe

By 8 lipca, 20145 kwietnia, 2024lody i mrożone desery, Na słodko

Lody jogurtowo morelowe zrobione są ze świeżych moreli, z dodatkiem jogurtu greckiego z odrobiną śmietanki i miodu, całkowicie bez jajek. Są przepyszne, świeże w smaku, kwaskowate. Zmiksowałam morele z niewielką ilością brązowego cukru oraz miodu, wymieszałam z jogurtem, zmroziłam w maszynce do lodów (sorbetierze) i tyle. No, potem trzeba je jeszcze wstawić do zamrażalnika i cierpliwe poczekać na pyszny rezultat.

lody-jogurtowe-morelowe

Proste lody jogurtowo morelowe

na prawie litrowy pojemnik

  • 325 g moreli, bez pestek, z grubsza posiekanych
  • 4 łyżki jasnego brązowego cukru
  • 3 łyżki płynnego miodu lub syropu z agawy (lub do smaku)
  • ¾ szklanki jogurtu greckiego
  • ¼ szklanki śmietanki kremówki

Morele zmiksuj z cukrem na gładko. Dla pewności, że nie zostały w nich resztki pestek lub fragmenty skórek, możesz je przetrzeć przez niezbyt gęste sitko. Wyszło mi prawie 1½ szklanki przecieru morelowego. Połącz z jogurtem i śmietanką. Wymieszaj z miodem, dodając go do smaku.

Przelej do maszynki do lodów lub sorbetiery i postępuj według instrukcji producenta (moje lody zgęstniały po 20 minutach mieszania). Przełóż je do zamykanego pojemnika i wstaw do zamrażalnika, żeby stwardniały, na kilka godzin.

Wyjmij je z zamrażalnika na kwadrans przed podaniem, żeby dały się ładnie uformować w gałki.

lody-morelowe-z-pistacjami

Koniecznie użyj do tych lodów greckiego jogurtu (domowy jest naprawdę łatwy do zrobienia). Ze zwykłego lody wyjdą za twarde.

Dodatek kremówki sprawia, że lody są delikatniejsze i bardziej kremowe, ale możesz w jej miejsce więcej jogurtu greckiego.

Zarówno miodu, jak i cukru użyj do smaku, w zależności, jak słodkie i dojrzałe będą owoce i jak słodkie lody lubisz. Pamiętaj, że im mniej dasz cukru, tym twardsze wyjdą lody. Zimne lody wydają się też mniej słodkie niż próbowane przed zamrożeniem.

Lody dobrze smakują same, ale możesz je podać z dodatkami. Nam najbardziej smakowały z pistacjami, polane miodem.

15 komentarzy

Leave a Reply

© 2018 Magazyn Kuchenny