Skip to main content

Kanapka z piperadą, kurczakiem i mozzarellą

By 27 września, 20133 stycznia, 2018kanapki i grzanki, Małe dania, Śniadania, wytrawne

Kanapką może być pojedyncza kromka chleba z masłem i plasterkiem żółtego sera. I często jadam takie na szybkie śniadania. Kanapką może też być wielopoziomowa konstrukcja skomponowana z osobno przygotowywanych mięs, sosów i warzyw. Brzmi skomplikowanie? I pewnie takie by było, gdyby nie fakt, że takie kanapki można sobie złożyć po prostu z resztek innych posiłków i uzupełnić kilkoma świeżymi dodatkami. Dzisiejsza kanapka z piperadą to tylko i aż: resztka piperady, pierś kurczaka z obiadu, trochę zielonej sałaty, parę plasterków mozzarelli i naprędce ukręcony sos z gotowego majonezu i ziół. To wszystko. Jeść można od razu, albo po krótkim zapieczeniu. Dobra do zabrania na obiad do pracy.

kanapka-z-kurczakiem-mozzarella-i-papryka

Kanapka z piperadą, kurczakiem i mozzarellą

na jedną solidną kanapkę

  • ok. 20 cm kawałek bagietki
  • sos: 2 łyżki majonezu, 1 łyżeczka świeżych ziół, ¼ łyżeczki kaparów
  • 3-4 liście dowolnej sałaty
  • 3-4 łyżki piperady
  • 1 pierś z kurczaka, smażona lub pieczona*, pokrojona w plasterki
  • 50 g mozzrelli, pokrojonej w plasterki
  • opcjonalnie: 1 łyżeczka natki pietruszki

Bagietkę przekrój wzdłuż na pół, obie połówki posmaruj sosem z majonezu wymieszanego z posiekanymi ziołami (natka pietruszki, bazylia itp.) i kaparami. Na jednej z połówek połóż liście sałaty, wyłóż na nie piperadę i plasterki kurczaka. Przykryj mozzarellą i drugą połówką bułki.

Kurczka możesz przed położeniem na kanapce zapiec z serem w 200ºC, przez kilka minut, aż ser zacznie się rozpuszczać. Potem posyp natką.

kanapka-piperada-kurczak-mozzarella

* Gorąco polecam usmażenie piersi kurczka marynowanych w jogurcie, jak w tym przepisie (klik). Są bardzo soczyste, a soczystość zachowują także na drugi dzień i dobrze smakują również na zimno.

Next Post

8 komentarzy

Leave a Reply

© 2018 Magazyn Kuchenny