Skip to main content

Kanapka z klopsami

Tej kanapki może nie da się zabrać do pracy, ale kanapka z klopsami i sosem pomidorowym, zapiekana z tartą mozzarellą będzie świetna na szybki obiad, kolację albo solidną przekąskę. I można wykorzystać do niej resztki klopsów i sosu pomidorowego. Do kanapki zużyłam pozostałości po klopsach włoskich i szczerze mówiąc, mam wrażenia, że po odgrzaniu są jeszcze smaczniejsze niż świeże. Może to przez chrupiącą, ciepłą bagietkę?

Oczywiście do takiej kanapki nadają się każde klopsy i dowolny sos pomidorowy, byle był gęsty. Jesli robicie ją z resztek, to przy ogrzewaniu sos i tak powinien nieco odparować. Zbyt rzadki sos albo całkowicie wsiąknie w bułkę, albo wypłynie zanim zdąży wsiąknąć. Ser – oprócz mozzarelli – każdy, który się ładnie i szybko topi.

Kanapka z klopsami, sosem pomidorowym i mozzarellą

 

Kanapka z klopsami i sosem pomidorowym

na 1 kanapkę

  • 1/2 bagietki (ze ściętymi końcami)
  • 1 łyżeczka oliwy
  • 3 klopsy (np. z przepisu na klopsy włoskie)
  • 2-3 łyżki sosu pomidorowego (z tego samego przepisu)
  • ok. 30 g mozarelli, pokrojonej w cienkie plasterki

Rozgrzej piekarnik do 200˚C.

Bagietkę natnij wzdłuż przez środek, ale nie rozcinaj do końca i rozłóż, jak książkę. Środek bakietki najpierw posmaruj lekko oliwą, następnie połową sosu pomidorowego. Włóż w niego klopsy, przykryj je resztą sosu i plasterkami mozzarelli.

Włóż do nagrzanego piekarnika, „otwartą” stroną bagietki do góry, i zapiekaj ok. 10 minut, aż do rozpuszczenia się sera.

 

***

Inne pyszne kanapki:

kanapka z pieczoną szynką, na ciepło

z pastą fasolową, prosciutto i mozzarellą

z kozim serem, pesto i pieczarkami

11 komentarzy

Leave a Reply

© 2018 Magazyn Kuchenny