Skip to main content

Galaretka z różowego wina

A teraz się do czegoś przyznam. Latem, od najlepszych czerwonych i białych win, wolę różowe. Różowe wina, choć mniej poważane od pozostałych, pasują mi na tę porę roku, bo są lekkie, owocowe i aromatyczne. Nie mówiąc już o tym, że w kieliszku wyglądają tak ładnie i radośnie, że niech się schowają wszystkie koktajle. Otóż to, latem kieliszek różowego wina, lekko schłodzonego, wolę od najbardziej wyszukanych drinków. Dala odmiany i w ramach eksperymentu postanowiłam je także zjeść – w postaci galaretki. Eksperyment uważam za w pełni udany. Galaretka z różowego wina, z bitą śmietaną i malinami, nie dośc że wyglądała uroczo, to i smakowała wybornie. Musiałam więc pochwalić się nią na blogu.

Uwaga: taka galaretka, choć wygląda bardzo niewinnie, to deser tylko dla dorosłych! Konicznie schowajcie ją przed nieletnimi.

galaretka-rozowa-z-wina

Galaretka z różowego wina z bitą śmietaną i malinami

4-6 porcji

  • 2 szklanki różowego wina
  • 6 łyżek cukru
  • 1 łyżka żelatyny w proszku
  • dodatki: bita śmietana z ½ szklanki kremówki, maliny

Wino wymieszaj w niedużym garnczku z cukrem i podgrzewaj, aż się prawie zagotuje. Zdejmij garnek z ognia, dodaj żelatynę, mieszaj, aż żelatyna się rozpuści. Po wystudzeniu poprzelewaj do kieliszków i wstaw do lodówki, do stężenia.

Przed podaniem udekoruj bitą śmietaną i malinami.

13 komentarzy

Leave a Reply

© 2018 Magazyn Kuchenny