Skip to main content

Deser czekoladowo-miętowy jak After Eight

By 12 stycznia, 20124 stycznia, 2018desery z czekoladą, lody i mrożone desery, Na słodko

Czekolada i mięta, to połączenie, któremu nie umiem się oprzeć. Czekoladę z miętowym nadzieniem wywęszę, choćby była próżniowo zapakowana. Jeszcze gorzej sprawa ma się z czekoladkami After Eight – jeśli mam je pod ręką, nie spocznę, dopóki nie zobaczę pustego pudełka. Może to i lepiej, że nie mam do nich stałego dostępu… W zeszłym roku, przed świętami, nieopatrznie napomknęłam znajomej o mojej wielkiej miłości do tych czekoladek i  fakcie, że nie widziałam ich jeszcze w Korei. I bach – kilka tygodni później zostałam obdarowana całym workiem, no dobrze, woreczkiem, tych miętowych pyszności. W woreczku nie było jednak dobrze mi znanych ciemnych kwadracików, ale okrągłe cukierki we wszystkich czekoladowych kolorach – ciemne, mleczne i białe. Ach, co to była za uczta! Dowiedziałam się przy okazji, że mięta smakuje dobrze nie tylko z gorzką czekoladą, ale również z mleczną i białą. Jakiś czas temu znalazłam miętowe brownies u Davida Lebovitza. Wyglądają rewlacyjnie i może kiedyś pokuszę się o ich zrobienie. Może, bo ich przygotowanie trzeba włożyć jednak trochę pracy. Na razie, dla zaspokojenia apetytu na czekoladę z miętą, zrobiłam sobie taki szybki deser czekoladowo-miętowy.

Deser czekoladowo-miętowy After Eight

Deser czekoladowo-miętowy
dla wielbicieli czekoladek After Eight

2 porcje

  • kawałek dobrego czekoladowego ciasta (np. łaciate brownies)
  • 2 gałki lodów miętowych

polewa czekoladowa:

  • 50 g mlecznej czekolady
  • 1 łyżka oleju z orzechów włoskich

Czekoladę rozpuść w kąpieli wodnej (włóż ją do metalowej miski i postaw na garnku z lekko gotującą się wodą; miska nie może dotykać wody). Powoli dolewaj olej i dokładnie wymieszaj z czekoladą. Zdejmij miskę z garnka.

Ciasto czekoladowe pokrusz lub pokrój na małe kawałki. Włóż do szklanek. Na ciasto połóż po gałce lodów miętowych. Polej wystudzoną polewą czekoladową.

Save

Save

12 komentarzy

Leave a Reply

© 2018 Magazyn Kuchenny