Skip to main content

Cytryny w rumie z miodem (do herbaty)

Cytryny w rumie z miodem przydadzą się nam jeszcze tej zimy do przygotowania rozgrzewającej herbaty, oczywiście tylko dla dorosłych. Wybrałam małe cytryny, żeby łatwiej można było je ułożyć w słoiku. Ciemny rum wymieszałam z płynnym miodem (jeśli macie skrystalizowany miód, podgrzejcie go delikatnie, wstawiając słoik do ciepłej wody) i mieszanką zalałam plasterki cytryny, ciasno ułożone w słoiku. Potem pozostaje tylko poczekać, żeby cienko pokrojona cytryna przemacerowała się w rumie i miodzie. Po kilku dniach, gdy zauważymy, że soku w słoiku nieco przybyło, można je już dodawać do świeżo zaparzonej, czarnej herbaty. Dobra wiadomość – dodatek cytryny z rumem i miodem poprawi smak nawet gorszych gatunkowo herbat. Przetestowane!

Czekając, aż cytryny się przemacerują w rumie, zróbcie sobie naszą rozgrzewającą herbatę zimową z syropem korzennym

Cytryny w rumie i miodzie do herbaty

Cytryny w rumie z miodem
(do herbaty)

na słoik 250 ml

  • 2 małe cytryny (razem ok. 150 g)
  • ¼ szklanki ciemnego rumu
  • ¼ szklanki płynnego miodu

Cytryny wyszoruj dobrze i sparz wrzątkiem. Po osuszeniu pokrój na cienkie plasterki i ułóż w czystym, wyparzonym słoiku.

Miód wymieszaj w rumie, aż się rozpuści. Mieszanką zalej cytryny, zakręć słoik i odstaw na minimum 3 dni, w temperaturze pokojowej.

Sposób użycia: do filiżanki świeżo zaparzonej herbaty dodaj po plasterku cytryny oraz 1-2 łyżeczki syropu rumowo-miodowego.

Po otwarciu słoik z cytryną w rumie i miodzie przechowuj w lodówce. Powinna móc tam postać dość długo, ale najprawdopodobniej szybko ją zużyjecie 🙂

Cytryny z rumem i miodem do herbaty

Save

Save

Save

Save

Save

Save

4 komentarze

Leave a Reply

© 2018 Magazyn Kuchenny