Witaj w Magazynie Kuchennym!

 

To nasze miejsce w sieci, gdzie dzielimy się dobrymi przepisami kulinarnymi. Są wśród nich takie, na które natknęliśmy się w książkach, czasopismach i programach kulinarnych, ale przede wszystkim te, które sami opracowaliśmy i przetestowaliśmy. Korzystaj z nich i ty!

Najlepsze najlepsze przepisy prezentujemy na stronie Smaczne i smakowite. Sprawdź je koniecznie!

Kochamy jeść! I nic co smaczne, nie jest nam obce. Dlatego na naszym blogu znajdziesz przepisy z wielu kuchni. Mieliśmy ogromne szczęście pomieszkać w paru azjatyckich krajach i dobrze poznać ich kuchnie. Parę innych zwiedziliśmy i wszędzie znaleźliśmy coś dobrego do jedzenia. Od czasu do czasu staramy się więc na blogu odtworzyć smaki kuchni chińskiej, tajskiej, wietnamskiej, filipińskiej i koreańskiej, która na zawsze skradła nasze serca. Dwa lata temu z samego serca Seulu przenieśliśmy się na przedmieścia Warszawy i od tego czasu na blogu pojawia się więcej polskich przepisów.

Całe szczęście, że jest nas dwójka, bo pracy przy tworzeniu bloga kulinarnego jest co niemiara!

ostatnia aktualizacja 19.08.2017

Placki ziemniaczane pieczone. Placki ziemniaczane z sosem pieczarkowym.

Beata

Z wykształcenia jestem hotelarzem, a o mało co nie zostałam ogrodnikiem. Najczęściej to ja siedzę przed komputerem i koordynuję całym tym blogowym bałaganem od zaplecza. Czyli piszę posty, odpowiadam na maile i komentarze oraz zarządzam facebookową stroną. Oczywiście gotuję, piekę i smażę. Oprócz tego robię zakupy, sprzątam i zmywam po gotowaniu (choć tego nie cierpię, dlatego postanowiłam włączyć do naszego ogniska domowego zmywarkę). Lubię mieć wszystko uporządkowane i poukładane. Robię zdjęcia na blog, a moje fotki robione telefonem możecie zobaczyć na Instagramie. Techniczną obróbkę zdjęć pozostawiam jednak Witkowi.

Witek

W kuchni pracowałem od początku mojej kariery zawodowej, czyli ponad ćwierć wieku. I dlatego na potrzeby bloga chciałem robić tylko zdjęcia, ucząc się przy okazji nowej dla mnie wtedy sztuki fotografii. I początkowo tak było. Ale ponieważ gotowanie jest już moją drugą naturą, a tej podobno nie da się oszukać, więc zacząłem się mieszać również do gotowania. Zresztą, aktualnie zdjęcia robi Beata, a ja tylko zajmuję się ich obróbką. Chętnie odpowiadam również na wszelkie pytania i wątpliwości dotyczące gotowania.

 

Trochę więcej przeczytasz o nas tutaj:

Polecam serwis kulinarny Gotujmy.pl

Jeśli jesteś zainteresowany współpracą z nami, sprawdź stronę

współpraca

PRZEPISY

Magazyn Kuchenny to już ponad 900 znakomitych i osobiście wypróbowanych przepisów! Wolimy te łatwe i szybkie, bo kto lubi całymi dniami stać przy garach? Co innego siedzenie za stołem.  Jeśli jednak uznamy, że efekt końcowy wart jest włożonej weń pracy, trafia się tu i coś bardziej pracochłonnego. Lubimy kuchnię nowoczesną, choć nie stronimy od klasyków kuchni światowych i kuchni polskiej. Częstym źródłem inspiracji są dla nas australijskie magazyny kulinarne, ponieważ umiejętnie łączą kuchnie Wschodu i Zachodu, a obie kochamy tak samo.

Pytania i odpowiedzi

Jeśli masz pytanie bądź uwagę dotyczącą opublikowanego przepisu, zadaj je w komentarzach pod danym postem.

Poszukujesz konkretnego przepisu? Albo porady kulinarnej? W każdej chwili możesz napisać do nas maila: info@magazynkuchenny.com

Bardzo łatwo nas polubić, w dwie sekundy zrobisz to > tutaj <

Śledzić nas możesz również na Instagramie. Często pojawiają się tam fotki potraw nad którymi dopiero pracujemy, przed ich publikacją na blogu czy Facebooku

TAPETY

Przez kilka lat systematycznie, co miesiąc, udostępnialiśmy naszym czytelnikom do załadowania nową tapetę z kalendarzem. Niestety, ze względu na brak czasu, zmuszeni byliśmy przerwać naszą tapetową działalność i nie wiemy, czy uda nam się do niej wrócić.

***

Mamy nadzieję, że znajdziesz tu coś dla siebie i zechcesz wypróbować wybrane przez nas przepisy. Koniecznie podziel się potem z nami wrażeniami! Będzie nam miło jeśli przywitasz się zostawiając komentarz pod którymś z postów.

Pozdrawiamy serdecznie,

Beata i Witek

Save

Save

Save